Jeśli nie masz czasu na zrobienie obiadu, naleśniki będą idealnym wyborem dla Ciebie i rodziny. Przygotujesz je w kilka chwil, a mnóstwo dodatków sprawi, że każdy z domowników będzie mógł wybrać dla siebie takie placuszki, jakie smakują mu najbardziej. Z czym można jeść naleśniki na słodko?
Naleśniki to danie, które nieodmiennie kojarzy nam się z dzieciństwem, babcinym ciepłem i oczywiście smakami lata. Tak często zajadamy przecież naleśniki z owocami! Aby przywołać te wspomnienia i cieszyć się nimi na co dzień, warto samodzielnie przygotować doskonałe naleśniki na rodzinny obiad. Jak je zrobić?
Święta tuż, tuż. Inne niż zwykle. Na pewno bardziej rodzinne. A przygotowania do wielkanocnego śniadania i do przeżycia świąt można wykorzystać do integracji członków najbliższej rodziny. Nic tak bardzo nie integruje jak wspólne pałaszowanie aromatycznych potraw. Tylko jak zrobić wielkanocny żurek i inne wielkanocne dania, by przypominały o czasach dzieciństwa, zachwycały wyglądem, zapachem i smakiem?
Potrawy wielkanocne i ich tradycja stoi na kilku ważnych filarach, a są nimi: żurek wielkanocny, jajka faszerowane, mazurek, sałatka, ćwikła, pasztet i babka wielkanocna. Ale co tak naprawdę jest podstawą? Śniadanie wielkanocne!
Mazurek, obok takich przysmaków jak żurek i jajka faszerowane, to danie, które jednoznacznie kojarzy się z Wielkanocą. Jednym słowem – nie może zabraknąć go na świątecznym stole. Lubisz to ciasto, ale nie wiesz jak je przygotować? Poznaj przepis na mazurek wielkanocny!
Na wielkanocnym stole musi znaleźć się żurek, biała kiełbasa, różne mięsa… To doskonale znane tradycyjne potrawy. Ale co z przystawkami? Czym zaskoczyć gości przed podaniem dania głównego? Mamy dla Ciebie propozycje, które znakomicie wpisują się w charakter świąt. Przekonaj się, jak przygotować smakowite przystawki świąteczne na Wielkanoc.
Wielkanoc to najważniejsze święta dla osób praktykujących wiarę katolicką. Symbolizuje ofiarę, ale także niewinność i pokorę. Baranki składano w ofierze w czasach starożytnych, jednak ten symbol nadal pozostaje nam doskonale znany. Nic więc dziwnego, iż baranek stał się istotnym symbolem chrześcijańskim podczas świąt wielkanocnych – dni ofiarowania i odrodzenia. Baranek znajduje się na stołach w formie ozdoby i pamiątki. Najczęściej jest to figurka cukrowa, ale nie tylko. Baranki robi się również z ciasta, a nawet z masła.
Nie wyobrażamy sobie Wielkanocy bez pysznego ciasta. Ale jakiego? To już zależy od tradycji panującej w danym domu. Na niektórych stołach pojawi się babka, na innych mazurek, a jeszcze w innych pojawi się nawet pascha. Jakie ciasta na Wielkanoc upiec, by zachwycić gości i trzymać się tradycji?
Czy święta wielkanocne są w ogóle możliwe bez pysznej babki? Prawdopodobnie tak, choć my nie chcielibyśmy żyć w takim świecie. To tradycyjne ciasto koniecznie musi pojawić się na Twoim stole. Jak przygotować babkę wielkanocną?
Tradycyjne dania wielkanocne w Polsce obfitują przede wszystkim w jajka i kiełbasę. Prawdopodobnie niektórym osobom trudno jest wyobrazić święta bez żurku z jajkiem i białą kiełbasą czy domowego pasztetu. A jednak, ze względu na coraz większą popularność diety wegetariańskiej i wegańskiej, Wielkanoc nierzadko obchodzona jest przy daniach wyłącznie roślinnych. Jak przygotować śniadanie i kolację wielkanocną, która zachwyci wegan?