O tym, jak korzystnie na zdrowie wpływają kiszonki, nikogo nie trzeba przekonywać. Jeśli jednak sięgasz po nie rzadko, bo smak kiszonych ogórków i kapusty jest dla Ciebie zbyt intensywny, spróbuj kiszonych buraków! Są o wiele łagodniejsze – być może więc ich smak przypadnie do gustu nawet Twoim dzieciom?
Mrożenie to doskonały sposób przechowywania żywności – w tym również grzybów. Dzięki niemu zebrane przez Ciebie okazy nie stracą swoich walorów – po rozmrożeniu będą niemal tak samo smaczne i aromatyczne, jak świeże! Poznaj więc tajniki mrożenia grzybów, a potem przetestuj te zasady w swojej kuchni. Będziesz zachwycony smakiem przyrządzanego w środku zimy sosu albo zupy grzybowej!
Czubajka kania to grzyb o dużym, białawym kapeluszu i wyjątkowym, lekko orzechowym smaku. Jego walory doceniano już wieki temu – kanie na polskich stołach królowały jesienią nawet w XVIII w. Z przepisów na przyrządzenie tych pysznych grzybów warto korzystać również dzisiaj – tym bardziej że przepyszny obiad z kani przyrządzisz w zaledwie 20 minut!
Rydze to grzyby o charakterystycznym, pomarańczowym zabarwieniu, które od wieków są obecne w polskiej kuchni. Pojawiały się jako dodatek do mięsa oraz samodzielne smakołyki nawet na królewskich stołach! Dlaczego więc nie miałyby zagościć również w Twojej kuchni? Te pyszne grzyby wykorzystasz do przygotowania wielu różnych potraw.
Nazbierałeś pełne kosze leśnych grzybów? Pora więc zająć się nimi i zamienić w pyszną zupę albo wykorzystać jako składnik farszu do krokietów, pierogów i naleśników. A może chcesz grzyby zamrozić? W każdym z tych przypadków konieczne będzie ich ugotowanie. Sprawdź, jak to zrobić, by zachować pełnię smaku i aromatu!
W tym roku po raz pierwszy wyruszasz na grzybobranie? A może chcesz przygotować na obiad pyszne danie z grzybami, ale wcześniej chciałbyś upewnić się, że wszystkie otrzymane albo zakupione okazy na pewno są jadalne? W takim razie koniecznie powinieneś poznać i nauczyć się rozpoznawać najpopularniejsze w Polsce gatunki grzybów jadalnych!
Kiszona papryka to ciekawa odmiana dla każdego, komu przejadły się już tradycyjne kiszone ogórki czy kapusta. Jeśli więc jesteś miłośnikiem kiszonek, a do tego lubisz kulinarne eksperymenty, wypróbuj i ten przepis. Istnieje spora szansa, że kiszona papryka zagości w Twoim domu już na stałe!
Czy kiszonki mogą być delikatne w smaku, a nawet lekko słodkie? Jeśli do tej pory jadałeś tylko kiszone ogórki albo kapustę, zapewne sądzisz, że nie. Szybko jednak zmienisz zdanie, gdy spróbujesz kiszonej marchewki! To zupełnie inny rodzaj kiszonki – polubią ją nawet Twoje dzieci! Nie zwlekaj więc i wypróbuj przepis na wyjątkowe przetwory: słoiki kiszonej marchewki.
Wiosenne kiszonki? Dlaczego nie! Jeśli po zimie nie masz już ochoty na kapustę i ogórki, ale wciąż chcesz w łatwy sposób wspierać swoją odporność, idealnie sprawdzą się kiszone rzodkiewki! Sprawdź, jak je przyrządzić.
Kiszona cukinia to dobry wybór dla wszystkich, którzy uważają, że smak kiszonej kapusty lub ogórków jest zbyt intensywny. Ukiszona cukinia ma wszystkie zdrowotne właściwości innych kiszonek – pozostaje jednak od nich o wiele łagodniejsza dla podniebienia. Jej przyrządzenie nie zabierze Ci przy tym więcej czasu niż przygotowanie tradycyjnych ogórków kiszonych!